Sıkça Sorulan Sorular

Nfc (Near Field Communication) yakın alan iletişimi anlamına gelen, kısa mesafelerde kullanılabilen, güvenilir iletişim sağlamak adına geliştirilmiş bir teknolojidir.
Öncelikle telefona gelen bu özellik yakın mesafeden kimlik doğrulama, data aktarımı, okuma, yazma, ödeme ve bağlantı kurma gibi çeşitli işlemleri yapabilmesi için iki cihaz birbiri ile basit komut ve data göndererek iletişim kurmaktadır.
Sosyal medya hesapları, telefon numarası, adres, e-posta hesapları, web sitesi, iban numaraları, portfolyö ve referans gibi dataların dilerse eklendiği ve çıkarıldığı bir teknolojidir.
 
Radyo frekansıyla gerçekleşen bağlantıda haberleşme çok yakın mesafe ile sağlandığı için herhangi bir güvenlik problemi yaşanmamaktadır. Kişisel verilerin korunması için telefonunuzu kilitli tutmanız yeterli olacaktır.
 
Nfc etiketlerine bağlanmak, telefon numarası göndermek veya almak, belge yollamak ya da almak, konum bilgisini paylaşmak, başkasının telefonunda uygulama açabilmek, akıllı ev sistemini yönetmek, bluetooth cihazlara bağlanmak ve ödeme yapmak, gibi çeşitli işlemler için kullanılabilir.
 
NFC anahtarlar kişisel ve organizasyonel nedenler için kullanılabilir. Bu aygıtın, erişim kontrolü, müşteri sadakati, pazarlama ürünleri, personel devam izleme ve nakitsiz satış gibi birçok türde temassız kullanım için uygundur.
Etiket içinde NFC uyumlu çip taşır. Bu özelliğine sahip olan aygıt ya da telefonda bu etiketlerin okutulması ile telefona seçilen data aktarılabilmektedir.
 
Yükleniyor...